Tipy a triky

Oblíbené doplňky pro Chrome

Nejenom pro Chrome. Jsem si jistá, že většina (nebo snad dokonce všechny) půjdou sehnat i pro jiné prohlížeče, zejména pro Mozillu Firefox. Nedokážu si ani představit, že bych je už neměla :).

Block Site – Website Blocker for Chrome

Doplněk, který je žádoucí především v době zkouškového. Lze si vybrat mezi Work modem a Adult modem. V nastavení pak už jen stačí vytvořit seznam stránek, které mají být bloknuté a hotovo. Hurá makat :D!

Full Page Screen Capture

Toto je doplněk století! Kolikrát jsem potřebovala vytvořit screen celé stránky a hloupě jsem skládala jednotlivé screenshoty do jednoho. Tento doplněk to udělá za Vás, ušetří spoustu práce a hlavně spoustu času. Vyscreenovanou stránku lze dokonce rovnou uložit do formátu .pdf, takže opravdu doplněk k nezaplacení.

FontFace ninja

Doplněk nepostrádatelný zejména pro grafiky a jiné tvůrce grafického/webového obsahu. Stačí doplněk zapnout, najet kurzorem na požadovaný font a v okamžik je k dispozici název, styly a další vlastnosti. A pokud ani toto nestačí, lze se jednoduše prokliknout do vyhledávače a pak už jen najít to, co je potřeba.

Grammarly for Chrome

Předpokládám, že netřeba více představovat. Často napíšu v anglickém textu nějakou botu, takže hodně nápomocný doplněk.

Lightshot

Dneska už jej sice tolik nepoužívám, ale jednoduchý nástroj pro vytvoření screenshotu nějaké oblasti. Na vytvořeném schreenshotu je možno udělat jednoduché grafické úpravy – tj. vyznačit nějakou část, přidat jednoduchý text apod. Výhodou je snadné a rychlé sdílení/uložení/vytisknutí vytvořeného screenshotu.

Momentum

Výborný „productive friendly“ doplněk. Zobrazí se při otevření nového tabu místo toho dlaždicového seznamu nejvíce navštěvovaných stránek. Každý den nová fotka, počasí a možnost určení denního „cíle“ a seznamu úkolů. To vše doplněno ukazatelem času. Tento doplněk mám snad necelé tři týdny, ale jsem z něj nadšená :).

SVG navigator

Další fajn utilitka nejen pro grafiky. Umožňuje zobrazování a manipulaci s vektorovými formáty.

Wappalyzer

K tomuto doplňku jsem se dostala díky cvikům ve škole. Tento doplněk je schopný detekovat platformy, CMS, frameworky atd., které daná stránka používá ke svému chodu. Užitečné pro všechny zvědavce ;).

Colorzilla

Jednoduchý colorpicker s možností otevření celé palety barev, zkopírováním barev do schránky a ukládáním historie barev.

React Developer Tools

Doplněk pro práci s ReactJS. Využívám především funkcni „inspectoru“, který je obdobný tomu výchozímu.

Site Pallete

Nástroj pro generování barevných palet podle aktuálního zobrazeného webu. Opravdu povedená věc pro všechny nadšence barev, kteří mají rádi sladěnost.

CSSViewer

CSSViewer disponuje podobnou funkcionalitou jako klasický inspector. Nicméně je pro základní použití, kdy stačí jen zkontrolovat vlastnosti elementů je interaktivnější a trochu přehlednější.

Další doplňky, které sice mám nainstalované, ale používám jen sporadicky:

  1. Quick tabs
  2. Tabs outliner
  3. Ad block
  4. Sticky password

Věřím tomu, že existuje ještě milion dalších skvělých doplňků, které neznám. Šup s něma do komentářů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *