Tipy a triky

Online aplikace usnadňující práci #1

Za tu dlouhou dobu, co tvořím, kódím a koukám na tutoriály, jsem měla možnost narazit na různé stránky, které nabízí mikroaplikace. A právě tyto stránky mi častokrát usnadňují a urychlují práci. Jediné, co je potřeba, je mít přístup k internetu a všechny tyto stránky v záložkách, aby člověk nemusel dumat nad adresou (teda hlavně ze začátku).

CupcakeIpsum
Cupcake Ipsum je zábavnější a více „cute“ náhradou za Lorem Ipsum.
Ačkoliv není úplně nezbytnou aplikací, protože spousta IDE nabízí rychlé vložení Lorem Ipsum obsahu do kódu, uznejte, že mít v kódu Cupcake Ipsum je víc cool :P!

TinyPNG
Jednou ze zásad pro optimalizaci rychlého načtení webu je komprimace velikosti obrázků a fotek na co nejmenší velikost a zároveň tak, aby pro uživatelovo oko tato změna nebyla viditelná. Tuto funkci nabízí i grafické programy, ale pokud potřebujete u daného obrázku/fotky v daný moment jen vyřešit tuto velikost a nic dalšího, je zdlouhavé tuto akci přes něj dělat. K tomuto účelu dobře a rychle poslouží aplikace TinyPNG (také existuje verze TinyJPG pro formáty .jpg), funkce nejsou nijak zásadně omezené a zakomponovaný progres bar i zobrazí, o kolik procent byl soubor zkomprimován.

0to255
Aplikace užitečná pro práci s barvami. Je potřeba nastavit světlější nebo tmavší barvu pro pseudoclassu :hover u odkazů? Opět není potřeba otevírat grafický program a v něj si barvu vygenerovat. Aplikace 0to255 z vložené barvy interaktivné vygeneruje všechny odstíny od bílé až k černé barvě s výpisem HEX kódu.

ColorWheel
Zůstanu ještě u barev, se kterou souvisí aplikace ColorWheel od Adobe. Tato aplikace je dostupná zdarma a generuje palety barev. Stačí vybrat pouze jednu barvu a ColorWheel na základě této barvy zobrazí několik možností barevných palet. Každá barva je uvedena i v RGB a HEX. Pak už stačí tyto barvy použít ve stylovacím souboru a barevně ladící web je zaručen.

FreeFrontend
Zpět ke kódu. Stránka FreeFrontend nenabízí žádnou aplikací, ale nejaktuálnější trendy pro webové stránky. Člověk zde nasbírá spoustu inspirace k zakomponování interaktivního obsahu do svých stránek. Všechny ukázky jsou nejčastěji nalinkované na Codepen.io, kde si vývojář může danou utilitu pořádně prozkoumat.

Pokud máte tipy i na jiné stránky, podělte se v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *